KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13535268
nr 1353 5268
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerade, 100-upplaga. Motivet: 7x5cm-5x7cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 12 oktober 2020
kl 20:58:51
8/10 14:29:03
300 kr
12/10 18:33:21
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis